TOKİ Sonuçları Sonuçlarını  Öğrenme

Düşük ve alt gelir grubu ailelere hitap eden konutlar, altyapı ve çevre düzenlemeleri gibi projeler ile vatandaşların ev sahibi yapılması TOKİ tarafından gerçekleştirilmektedir. Toplu Konut İdaresi tarafından 2019 yılı için Mart ayında ilan edilen 50 bin konut projesi kapsamında kura işlemleri merak edilmektedir. Farklı iller için gerçekleştirilen projelerin bir kısmı açıklanmış durumdadır. TOKİ çok sayıda farklı projeyi 2019 yılı itibariyle hayata geçirerek; kentleşmek noktasında önemli bir başarıyı da göstermiştir. Bu durum TOKİ kurumunun yüksek performanslı bir kurum olduğunun da göstergesidir.

TOKİ 2019 yılı 50 bin konut projesi kapsamında İstanbul ve Ankara başta olmak üzere gerçekleştirilen projeler için kura işlemleri de yıl sonuna kadar tamamıyla bitirilmiş olacaktır. TOKİ evleri için gerçekleştirilen kura işlemleriyle ev sahibi olmaya hak kazanan isimler açıklanmaktadır. Canlı yayından da takip edilebilen kura işlemiyle sonuçlar açıklanmaktadır.

Açıklanan 2019 TOKİ Kura Sonuçları

2019 yılında ilan edilen TOKİ konutları için başvurular Mart ayında alınmıştı. Sonrasında ise bazı iller için belirli takvimlerde TOKİ çekiliş işlemi gerçekleştirilerek sonuçlar açıklandı. Bu kapsamda açıklanan 2019 TOKİ kura sonuçları;

  • İstanbul Projeleri
  • Ankara Projeleri
  • Bursa Projeleri
  • Diyarbakır Projeleri
  • Eskişehir Projeleri
  • İzmir Projeleri gibi projeler için sonuçlar açıklanmıştı.

2019 TOKİ Kura Sonuçları Öğrenme

Görüleceği üzere Mayıs ayında TOKİ Ankara Projeleri kura çekimiyle başlayan süreçte belirli takvime göre yurdun dört bir yanında kura işlemleri tamamlanmıştır. 2019 yılında 50 bin konut için gerçekleştirilen TOKİ kuraları gerekli yerlerden duyurulmaktadır. TOKİ başvuru işlemlerini gerçekleştirerek kuraya katılmaya hak kazananların canlı çekilişe katılabileceği gibi online platformlardan da süreç takip edildi.

Bununla birlikte herhangi bir sebeple kura çekimini takip edemeyenler için de TOKİ web sitesi ve internet siteleri üzerinden sonuçlar duyurulmuştur. Ayrıca TOKİ projeleriyle ev sahibi olmaya hak kazananların işlemleri için kura sonuçlarını belgeleyen nitelikte evraklara TOKİ üzerinden erişim sağlanmaktadır. Bununla birlikte çeşitli platformlardan TOKİ sonuçları ile ilgili haberlere ve bilgilere ulaşmak da mümkün olmaktadır.