Toki Kura Sonuçları 2019 Açıklandı mı?

Toplu Konut İdaresi sosyal devlet olmanın gerekliliği olarak düşük gelirli vatandaşların ev sahibi olup kendi evelerinde yaşamaları için Toki konut projelerini yapmaktadır. 81 il ve bu 81 ilin ilçelerinde yapılan Toki konut projeleri için Toki başvuru şartlarını sağlayan kişiler başvuru yapabilirler ve kuraya katılabilirler. Başvuru sonrası Toki tarafından kura tarihi belirlenmektedir. Kura tarihinde başvuru yapan kişiler arasından Toki kura sistemi ile kurada isimleri çıkan kişiler Toki konut projelerinden ev sahibi olmaya hak kazanırlar. Kura tarihleri her il ve ilçede bulunan Toki konut projesinde farklı tarihler olarak belirlenmektedir. Her Toki Konut Projesinin kura tarihi farklıdır.

Toki Kuralarında Öncelikli Kişiler

Toki’nin konut projelerine başvuru sonrası konur sahibi olacak kişiler Toki çekiliş sistemi ile belirlenmektedir. Toki konutlarında yapılan çekilişte öncelikle şehit ailelerine ve şehitlerin eş ve çocuklarına öncelik tanınmaktadır. Toki kuralarında bir diğer öncelik de engelli vatandaşlara sağlanmaktadır. 18 yaşını doldurmuş, yüzde 40 ve üzeri engelli durumu olan kişilere Toki evleri için yapılan kura da öncelik verilmektedir. Toki konut projelerinde kuralarda öncelik verilen ve ev sahibi olabilmeleri için gerekli ayrıcalık sağlanan kişiler bu durumlarını belgelemelidir.

Toki Konut Ödemelerinde Taksit Ödemeleri Ne Kadar

Toki’nin konut projelerinde aylık taksit tutarları 388 TL den başlamaktadır. Konut projelerinin taksit ödemeleri projenin bulunduğu il ya da ilçe, projenin büyüklüğü, konutların büyüklüğü başta olmak üzere bir çok kritere göre değişmekte ve bu kriterlere göre aylık ödemeler belirlenmektedir. Toki konutları kuraları Toki sonuçları ile dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmaları ve kendi evlerinde yaşamaları istendiği için Toki evlerinin aylık taksit ödemeleri çok yüksek olmamaktadır. Kira öder gibi taksitlerle ev sahibi olunabilmektedir. Toki konut projelerinden projeye göre farklı ama yüksek olmayan tutarlarda peşinat ödemesi de yapılmaktadır. Siz de TOKİ aracılığıyla konut sahibi olmak noktasında avantaj elde etmek istiyorsanız; mutlaka kurumun vermiş olduğu ilanları yakından takip etmelisiniz. Zira bu sayede TOKİ projeleri hakkında detaylıca bilgi sahibi olarak sizin için en avantajlı olan seçeneği değerlendirmeniz mümkün olacaktır.