Sarıyer Satılık Ev Fiyatları

Genel ekonomik konjonktür düşünüldüğünde ve ev fiyatları incelendiğinde, pek de olumlu sayılamayacak bir tablo ortaya çıkmaktadır. Özellikle orta ve dar gelirli kesim için ev almanın hiç de kolay olmadığı söylenebilir. Zira çok yüksek rakamlardan ve birikimlerden bahsedilmektedir. Hayat koşuşturmasının içerisinde böyle büyük birikimler yapmak da birçok kimse için zaman zaman zor olabilmektedir.

Büyük bir birikimi olmayan kişilere ev almak için sunulan birtakım metotlar bulunmaktadır. Bunlar çok çeşitli olup insanlar kendi bütçe ve tercihlerine göre seçim yapmaktadır. Ev sahibi olmak yolunda en çok tercih edilen metotlardan biri, TOKİ olup orta ve dar gelirliye hitap eden bir sistemdir. Ancak bu sistemde kura yöntemiyle kazananlar belirlendiğinden şans kişinin yüzüne gülmezse beklemek zorunluluğu doğabilir.

Satılık Ev Almanın En Bilindik Yöntemi

İstanbul’un nezih ilçeleri arasında boy gösteren Sarıyer’de satılık ev seçenekleri oldukça çeşitlidir. İstanbul’un bu gözde bölgesinden bir eve sahip olabilmek için çoğunluğun tercihi ise konut kredisi çekmek olmaktadır. Bu yöntemde banka evin değerinin büyük bölümünü ödese de sizin de peşinat ve masrafları karşımanız gerekmektedir. Sonrasında belirlenen faiz oranına göre aylık olarak borç bitene kadar taksitlerle bankaya ödeme yapılır.

Bankaların sunmuş olduğu ev kredisi yöntemi bazı handikapları içerdiğinden her kesime uyum sağlamayabilir. Bunlardan en önemlisi peşinat yani belli bir birikim olmadan ev alma işlemlerinin yapılamıyor olmasıdır. Eğer bir kampanya yoksa evin değerinin belli bir kısmını alıcının karşılaması beklenir. Bir diğer sıkıntı ise faizdir.

Faizsiz ve Peşinatsız Ev Alma Yöntemleri

Ev alırken bütçeye uygun evlere odaklanmak, taksitle ev seçeneklerinde ileriye dönük bir kolaylık sağlamaktadır. İnsanların birçoğu ödedikleri kiralık ev fiyatları sebebiyle birikim yapmaya fırsat bulamamaktadır. Pek çok ev alma sisteminin de bu tür bir zorluğu bulunmaktadır. Ancak son dönemlerde ivme kazanan özel kuruluşlar bu duruma bir çözüm getirmiştir.

Altın günü mantığı ile çalışan Katılımevim gibi firmalarda peşinatlı modeller olduğu gibi peşinatsız modeller de bulunmaktadır. Burada amaç her bütçeden insanı ev sahibi yaparak hayallerine kavuşturmaktır. Konut fiyatları seçilen paket ve diğer etkenler evin alınma süresine etki etse de sistemde herkes er geç ev sahibi yapılır.