Katılımevim A.Ş.

Katılımevim A.Ş, temelinde ev ya da araba gibi bazı mallara sahip olmak isteyen ancak bunun için yeterli nakit parası olmayan, faiz ödemek istemeyen ya da taksitle mal edinmek isteyen kişiler için kolaylıklar sunan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde başvuru yapan ve gerekli şartları sağlayan kişiler zorlanmadan kira öder gibi ev ya da araç sahibi olabilmektedir. Sisteme dâhil olmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da oturma iznine sahip olmak, taksitleri ödeyebilecek olmak, reşit olmak ve başvuru yapmış olmak yeterlidir. Sisteme dâhil olunduktan sonra organizasyon tarafından sunulan bazı paketler ve ödeme seçenekleri incelenerek başvuranlar kendi kazancına göre seçim yaparak ilerler.

Katılımevim A.Ş. Nedir?

Katılımevim A.Ş. bireylerin zorlanmadan ve çeşitli kampanyalardan yararlanarak ev ve araba sahibi olmalarını sağlayan bir firmadır. Katılımevim A.Ş.’nin başvuranlara sunduğu katılım modelleri ile kişiler hayalindeki ev ya da arabaya sahip olmak için vadeler halinde birikim yapmaya başlayabilir. Bu birikim belirli bir ücrete ulaştığında geri kalan tutar şirket tarafından karşılanıp tamamlanarak istenen araba ya da evin alınması sağlanır. Tamamlanan miktar ise taksitler halinde zamanla geri ödenir. Katılımcılar ödeme koşullarını, alacakları tutarı ve peşinat verip vermeyeceklerini kendileri belirleyerek hayallerindeki peşinatsız ev ya da arabaya sahip olabilir.

Katılımevim Merkezi İstanbul’da yer alan firmanın güvenilirliği ve tecrübesi ile günümüzde birçok insan oldukça kolay şekilde faizsiz konut kredisi imkânı ile konut sahibi olabilmektedir. Firma bünyesinde çalışan profesyonel ekip ve danışmanlar sayesinde kişiler kendi olanaklarına göre kampanyalara yönlendirilmekte ve bilgilendirilmektedir. Yıllarca faiz ödemek istemeyen ya da birikmiş parası olmayan ancak ev sahibi olmak isteyen kişiler için oluşturulan organizasyon sayesinde günden günde birçok insan hayallerindeki mülke sahip olabilmektedir.

Katılımevim A.Ş. Kimin?

2018 senesinde kurulmuş olan Katılımevim A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı Serdar Turhan’dır. Başvuranların taksitle ve kolaylıkla ev ya da araç sahibi olmalarını sağlayan firma gayrimenkulde önem taşıyan isimler tarafından kurulmuştur. Büyük bir sermaye ile kurulmuş olan firmanın başvuranlar için birbirinden farklı ve avantajlı birçok katılım modeli bulunmaktadır. Katılım modellerinin genel amacı kişinin hayalindeki ev ya da arabaya sahip olmak için taksitler halinde birikim yapmaya başlamasıdır. Firma misyon olarak faizsizlik ilkesini temel almaktadır. Faizsiz ev kredisi gibi uzun yıllar süren ödemeler yerine firmanın sistemiyle taksitler halinde birikim yaparak mülk edinmek mümkündür.

Sistemin gelir kaynağı ise katılımcıların ödediği katılım ücretidir. Bu katılım ücreti dışında dosya masrafı ya da herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Katılım ücretinin miktarı ise başvuranın yararlandığı kampanyaya ve alacağı ev, araba gibi mülklerin değerine göre değişiklik göstermektedir. Kredi usulü ile ev almak gibi yöntemlerle ve finans firmalarının masraflarıyla kıyaslandığında katılım ücreti oldukça makul bir miktar olarak görünmektedir. Ödemenin koşullarını, firmadan alınacak tutarı ve peşinat verip vermeyeceğini ise yine başvuranın belirlemesi Katılımevim A.Ş. sistemini cazip kılmaktadır.

Katılımevim A.Ş. Yöntemleri

Katılımevim A.Ş.’nin uyguladığı sistemde ev ya da arabaları faizsiz ve peşinatsız satın almak mümkündür. Tüm Türkiye’de geçerli olan bu sistem ile istenen ilden ve ilçeden ev, araba gibi mülkler alınabilmektedir. Taksitler ise kişinin kendinin belirleyeceği şekilde 12 aydan 360 aya kadar yapılandırılabilmektedir. Kişiler ödeme konusunda zorlandıklarında taksitleri erteleme ya da dondurma sistemine başvurarak cezalı duruma düşmekten kurtulabilmektedir. Özellikle ev sahibi olmak için oluşturulan bu sistem ile ev ya da araba sahibi olmak görüldüğü gibi oldukça kolaydır.

Katılımevim A.Ş. ev alma yöntemleri kişiden kişiye değişim gösterebilmektedir. Ev peşin olarak alınabileceği gibi bir kısmını peşin bir kısmını taksitle satın almak da mümkündür. Elinde herhangi bir birikimi olmayan kişiler için ise peşinatsız ödeme seçenekleri oldukça uygundur. Katılımevim A.Ş. ödeme yöntemleri sık merak edilen konular arasındadır. Bu yöntemler başlıca; Rahat Model, Hızlı Model, Sabit Model ve Esnek Model olarak sayılabilir. Başvuranlar bu modelleri Katılımevim ekibi yardımıyla kendi imkânlarınca değerlendirerek en uygun olanı seçip başvuruda bulunabilmektedir. Böylece taksitle araba ya da ev gibi farklı mallara sahip olunabilmektedir.

Katılımevim A.Ş. Katılım Şartları Nedir?

Katılımevim AŞ’nin sisteminden yararlanmak isteyen herkes bu sisteme katılabilir. Başvuru için herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Türkiye’nin her yerindeki faizsiz ve vade farksız olarak firmanın tasarruf modellerinden yararlanılabilmektedir. Katılımevim modelleri ile bireyler yalnızca ev ve araba değil aynı zamanda arsa, işyeri ya da ruhsatlı iş makinalarına da sahip olabilmektedir. Vadeli araba ya da ev gibi gayrimenkullere sahip olmak isteyen kişiler için en uygun sistemlerden biri olan Katılımevim sistemine başvurunun ise herhangi bir kısıtlaması bulunmamaktadır. Ayrıca yurtdışında yaşayan vatandaşlar da sisteme isterlerse başvurabilmektedir.

Sosyal güvencesi bulunmayan(işsiz, serbest çalışan vs.) bireyler de Katılımevim AŞ’ye başvuruda bulunabilmektedir ve ödemelerini yaptıkları sürece gayrimenkul ya da araç sahibi olabilmektedir. Bu kişilerden gerekli görüldüğü durumlarda teslimat sırasında gelir belgesi ya da ilave kefil istenebilmektedir. Katılım ücretini ödemeye gücü yetmeyen insanlar için ise sistemin bu ücreti taksitlendirme kolaylığı bulunmaktadır. Daha önce bankalara borcu olan ya da kredi notu sorunu olan kişiler için Katılımevim ’de bir kısıtlama bulunmamaktadır. Banka ve benzeri kurumların değerlendirmeleri bu sistemde dikkate alınmamaktadır. Modellerin hepsi özel ve firmaya özgü olduğundan başvuranların findeks notları ya da banka ilişkileri incelenmemektedir. Böylece daha önce ödemelerinde sıkıntı yaşadığı için bankalardan kredi alamayan bireyler de firma sayesinde faizsiz ev sahibi olabilmektedir.

Katılımevim A.Ş. Örnek Hesaplama Tablosu

Katılımevim A.Ş. sisteminde bireyler konut alımı için özel paket modellerine dâhil olmaktadır. Bunlar Rahat Model ve Sabit Model olarak ayrılmaktadır. Öncelikle kişiler bütçelerine uygun olan konut bedelini belirler ve ikinci adım olarak aylık karşılayabileceği taksitin miktarını tespit eder. Daha sonra seçilen modele göre ödemeler yapılarak teslim zamanı gelince hayal edilen ev alınabilmektedir.

Rahat Model Örneği:

Konutun Fiyatı 150.00 TL

Aylık Taksit 1500 TL

Peşinat 0 TL’dir.

Rahat model sisteminde 100 kişi bulunuyorsa 100 kişinin aynı anda ödediği bir taksitle her ay bir kişinin ev ihtiyacı karşılanmaktadır. Erken teslim kampanyalarından faydalanmak için ise firma çalışanlarından bilgi almak gerekmektedir. Katılımcılar Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında bulunan herhangi bir satılık gayrimenkul ya da ruhsatlı aracı kendisi bulup, beğenip satın alabilmektedir. Konutun alınacağı yer hakkında herhangi bir sınırlama ise bulunmamaktadır. Örneğin İstanbul’da ikamet eden biri istediği herhangi bir il ya da ilçede beğendiği satılık olan bir konutu alabilmektedir. Kirada oturan kişiler satılık ise oturdukları evi dahi satın alabilmektedir.

Katılımevim A.Ş. Araba

Katılımevim A.Ş. sistemi ile araba almak da tıpkı mülk sistemi gibi işlemektedir. Başvuranlar faizsiz ve taksitleri kendilerinin belirleyeceği şekilde beğendikleri, ruhsatlı herhangi bir aracı satın alabilmektedir. Katılımevim A.Ş. sistemi le araç satın almak için izlenecek yol ise;

  • Hangi aracın seçileceğine karar verilmesi,
  • Aylık ödenebilecek taksit miktarının belirlenmesi,
  • Peşinat ya da ara ödeme yapılıp yapılamayacağının kararlaştırılması aşamalarından oluşmaktadır.

Böylece peşinatsız ve faiz olmadan araba satın almak için belirlenen grup ile birlikte çekilişe katılıp sonuca göre istenen arabaya sahip olunabilmektedir. Senetle araba ya da uzun yıllar faizle araba sahibi olmak yerine firmanın paket modelleri ile araç alımı hem daha karlı hem de daha güvenlidir. Ayrıca taksitler ödenemediğinde ödemenin ertelenebilmesi ya da dondurulabilmesi oldukça avantajlı seçeneklerdir.

Katılımevim A.Ş. Şubeleri

Faizsizlik misyonu ile kurulan ve kişileri hayallerindeki gayrimenkul ve araçlara kavuşturmayı hedefleyen Katılımevim 2018 senesinde çalışmaya başlamıştır. O günden bugüne gittikçe büyüyen ve güvenilirliğini artıran firma birçok kişiyi istediği eve, arabaya kavuşturmuştur. Firmanın faizsiz çalışması insanların aklında kimi zaman soru işaretleri oluşturabilmektedir. Elbette tüm firmalar gibi Katılımevim AŞ’de bu işten gelir elde etmektedir. Gelir kaynağı ise katılımcılardan alınan katılım ücretinden ibarettir. Bu nedenle firma oldukça güvenilirdir ve ileride sürpriz masraflarla kişilerin karşısına çıkmamaktadır.

Katılımevim A.Ş kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin neredeyse her yerinde hizmet vermeye devam etmektedir. Firmanın günümüzde Ümraniye, Bağcılar, Gaziantep, Bursa, Konya, Kayseri, Kocaeli, Adana, Mersin, Ankara, İzmir, Samsun ve Diyarbakır şubeleri aktif olarak çalışmaktadır. Şube sayısını artırmayı ve insanları hayallerine kavuşturmayı amaçlayan firma gün geçtikçe büyüyüp gelişmeye devam etmektedir. Katılımevim A.Ş. şubelerini ziyaret ederek; çok avantajlı fırsatlardan yararlanabilirsiniz.