Finansevim

Ev sahibi olmak ya da bir araba sahibi olmak herkesin hayalidir. Bu hayallerin gerçekleşmesi için eğer bir birikiminiz yoksa ilk gelen çözüm kredi çekmektir. Banklar faizsiz ev kredisi vermemektedir. Bunun dışında Dünya üzerinde tasarruf üzerine kurulu finans sistemleri bulmaktadır. Finansevim bu sistem ile faizsiz olarak uygulamaktır. Yani Faizsiz konut kredisi ile ev almak gibi düşünebilirsiniz.

Finansevim Nedir?

Finansevim ile kira öder gibi ev sahibi olabilmeniz sağlanmaktadır. Sadece ev değil araba ve arsa sahibi de olabilirsiniz.  Faizsiz ev sahibi olmanın bir yoludur. Sadece faizsiz değil aynı zamanda peşinatsız ev sahibi olabileceğiniz, ödeme planları kişinin maddi gücüne göre belirlenen bir sistemdir.

Finansevim Kimin?

Hakan Eryiğit tarafınca kurulmuş olan Finansevim’in yönetim kurulu başkanlığını da yine Hakan Eryiğit yapmaktadır.

Finansevim Yöntemleri

Finansevim sisteminde kullanılan yöntemler çekiliş fonu, vade ortası fonu ve relax ödeme fonu olmak üzere üç yöntem bulunmaktadır.evin değeri belirlenir. Peşinatlı ya da peşinatsız model seçilerek aylık taksit tutarı belirlenmektedir. Ardından 12’nin katları şeklinde oluşturulan gruplardan birine dahil olunmaktadır. Teslimat tarihi belirlenmeye sıra gelir. Bu işlem noter huzurunda yapılmaktadır.

Evinizi teslim aldıktan sonra kalan miktar taksit miktarı sabitlenmektedir. Taksitlerin tamamlanması ile ev sahibi olmuş olacaksınız. Vade ortası fonunda taksit tutarı belirlenene kadar çekiliş fonu ile aynıdır. Farklılık ise taksit ödemelerine ara verip ödeme planını değiştirebilirsiniz. Relax ödeme fonunda ise bir ödeme planı oluşturulmadan istediğiniz zaman taksit ödeyebileceğiniz bir sistemdir. Ev değerinin yarısı tamamlandığında ev teslim edilmektedir.

Finansevim Katılım Şartları Nedir?

Finansevim sistemine katılım şartları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes katılabilir

Finansevim Örnek Hesaplama Tablosu

Çekiliş fonunda almak istediğiniz evin değeri 120000 TL olduğunu varsayalım. Bulunduğunuz grup ise 120 kişi olsun. Peşinat ödemediğiniz zaman evin değeri kişi sayısına bölünmesi ile taksit bedeli belirlenmektedir. Ödenmesi gereken taksit 1000 TL’dir. Peşinat olduğu zaman anaparadan bu değer düşülüp kişi sayısına bölerek hesaplanmaktadır.

Finansevim Araba

Araba satın alırken vadeli araba ve senetle araba yöntemleri kullanılmaktadır. Vadeli arabada peşinat ödenmesi gerekmektedir. Taksitle araba alma seçeneği sunan Finansevim ile araba sahibi olabilirsiniz. Faizsiz, peşinatsız, kişiye uygun olarak taksit sayısı ve taksit bedeli ile araba sahibi olmanızı sağlamaktadır.

Finansevim Şubeler

Finansevim şubeleri başta Ankara, İstanbul, İzmir olmak üzere 21 şubesi ile hizmet vermektedir.

Not: Portalda yer alan haberler sadece bilgilendirme amacı ile sunulmaktadır. Firmalar hakkında detaylı bilgilere firmaların kendi sitelerinden ulaşabilirsiniz.