Eminevim

Günümüzde ev almak ya da araba almak kolay değildir. Bankaların uyguladığı faizli ev kredisi sistemi nedeni ile kredi çekerek bir mülk sahibi olmak zordur. Eminevim ya da diğer adı Elbirliği sistemi faizsiz ev satın alabilmeyi sağlamaktadır. Kira öder gibi ya da faizsiz ev kredisi ile sahibi ev olmak gibi düşünebilirsiniz.

Eminevim Nedir?

Sistemin temelinde yardımlaşmanın temel alındığı faiz ödemeden ev sahibi olmak üzerine kurulan bir sistemdir.

Eminevim Kimin?

Eminevim, Emin Üstün tarafından kurulmuştur. Otomobil sektörü için benzer bir sistem kuran Emin Üstün ev sahibi olmak isteyen kişiler için faizsiz konut kredisi sistemine benzeyen bu sistemi kurmuştur.

Eminevim Yöntemleri

Eminevim sistemi ile ev almanın bazı yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan biri çekilişli sistemdir. Bu sistemde ekonomik durumları uygun olan kişiler bir grup olmaktadır. Peşinatsız ve peşinatlıolarak gruplara katılım mümkündür. Peşinatsız ev sahibi olmanın bir yoludur. 40-200 kişi arasında kişi sayısı değişmektedir. Ardından taksit tutarı belirlenerek ödemeler başlanır. Ev teslim edilene kadar taksit tutarında bir artış yapılmaz. Ancak ev teslim alındıktan sonra taksit miktarında bir miktar artış olmaktadır. Yapılan çekilişler ile adı çıkan kişiler sıra ile evini alır.

Diğer yöntem ise peşinatlı sistemdir. Alınmak istenen evin peşinat değeri belirlenerek, kalan kısım taksit yapılmaktadır. Daha önceden belirlenen tarihte ev sahibi olmuş olacaksınız.

Diğer yöntemler ise kira destekli çekilişli sistem, değer artışlı çekilişli sistem,vade ortası sistem gibi yöntemlerde bulunmaktadır.

Eminevim Katılım Şartları Nedir?

Ödeme planına göre çıkarılan taksitleri ödeyebilecek herkes bu sistemden yararlanabilmektedir.

Eminevim Örnek Hesaplama Tablosu

Eminevim sisteminden 40000 TL değerinde bir evi seçtiğiniz. Bulunduğunuz grup 200 kişi olduğunu düşünelim. 40000 TL peşinat vermeniz halinde kalan borç 360000 TL kalacaktır. Borç tutarı da kişi sayısına bölününce aylık 1800 TL taksit ödemeniz gerekmektedir. Evi teslim aldıktan sonra taksit bedelinde artış olacaktır.

Eminevim Araba

Emin Otomotiv bu hizmeti vermektedir. Araba almak da ev almak kadar kolay değildir. Vadeli araba ve senetle araba yöntemleri bulunmaktadır. Eminevim sistemi ile taksitle araba aldığınızı düşünebilirsiniz. Ev satın alımında kullanılan sistem kullanılmaktadır.

Eminevim Şubeler

Eminevim şubeleri başta Ankara, İstanbul, İzmir olmak üzere Adana, Mersin, Antalya, Balıkesir, Batman, Bolu, Bursa, Tekirdağ, Elazığ, Samsun, Karabük, Ordu’da toplam 109 şubesi ile hizmet vermektedir.

Not: Portalda yer alan haberler sadece bilgilendirme amacı ile sunulmaktadır. Firmalar hakkında detaylı bilgilere firmaların kendi sitelerinden ulaşabilirsiniz.