Bankasız ve faizsiz ev al huzurlu ol

İnsanların yaşamak için ihtiyacı olan temel unsurlardan biri de evdir. Aylık maaşla çalışan bir insan için ev sahibi olmak ülkemizin şartlarında biraz zorlayıcıdır.

Peşin para ile ev almak en sorunsuz yoldur. Fakat konut fiyatlarının arttığı günümüzde o kadar parayı biriktirmek hiç de kolay değildir. Kişi kendi biraz biriktirir üzerine de aileden toplu bir miktar gelirse nakit para ile ev almak kolaylaşır. Aksi durumda eşten dosttan borç almak gerekir ki zamanımızda borç verecek kişi bulmak zordur.

Senetle ev almak gibi bir alternatif de bulunmaktadır. Fakat senedin yasal bir geçerliliği olmadığında sıkıntılı durumlar yaşanabilmektedir. Yıllarca hayali kurulan evi almak için senet dışındaki diğer alternatifleri kullanmak daha akıllıca olacaktır.

Bankalardan Faizsiz Konut Kredisi Almak

Bankaların verdikleri konut kredisi oranı yükselen faizlerden dolayı düştü. Kredilerin az alınması konut satışlarını direkt olarak etkilediğinden bankalar ile inşaat firmalarının yaptıkları bazı anlaşmalar neticesinde sıfır faizli konut kredisi imkanları doğmaktadır. Taksitle ev alma imkanı verilen bu sistemden yararlanmadan önde iyice araştırmak doğru olacaktır. Sıfır faiz denmesine rağmen dosya masrafı, işletim ücreti başlığı altında faiz gibi ücretler alınabilmektedir. Böyle olunca uygun fiyatlarla Taksitle ev al hayalleri suya düşmektedir.

Ev almak için daha çok faizsiz işlem yapan finans kurumlarını tercih edilmelidir. Finans kurumlarında faiz olmadığından müşteriye ekstra yüklenen bir ücret yoktur. Sadece finans kurumu satıcıdan evi müşteri adına alıp kar payı koyarak tekrar müşterisine satmaktadır. Aradaki kar payı ise müşterinin de kabullenebileceği miktarda olduğunda ödeme sıkıntısı çıkmamaktadır.

Taksitle Ev Sahibi Olmak

Eskiden beri toplumumuzda var olan kooperatif kavramı ile ev sahibi olma anlayışı halen daha devam etmektedir. Bir dönem Kiracıya ev almak için kooperatif daha kolay gelirdi. Çünkü ödemelerin aylık taksidi belidir ve artmaz. Fakat kooperatifler kişilerden gelen parayla ilerler. Ödemesini aksatanlardan dolayı kooperatifin teslimi gecikebilir. Teslim tarihinin kesin olmaması kooperatifleri riskli hale getirir.

Kira öder gibi ev sahibi olmanın bir diğer yolu ise dayanışma ve kura yöntemiyle hizmet veren firmalara dahil olmaktır. Bayanların altın günü misali işleyen bu sistemde aylık kira öder gibi ödemeler yapılır, her ay kura çekilerek kimin ev sahibi olacağı belirlenir. Kura ilk ay da çıkabilir son ay da çıkabilir. Bu sistemde faiz olmadığından avantajlıdır. Faizsiz ev almak için çok mantıklı bir yoldur.