TOKİ  Projelerinde  Sonuçlar Nasıl Açıklanıyor?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) , maddi gelirleri düşük olan ailelerin ev sahibi yapılması için büyük çabalar sarf etmektedir. TOKİ,  2019 yılının Mart ayında 50 bine yakın konut projesini ilan etmiştir ve bu ilanın ardından kura işlemi merakla beklenmektedir. TOKİ 2019 yılı konut projesi kapsamında bazı iller için gerçekleştirilecek projelerin bir kısmı açıklanmıştır.

Türkiye’nin nüfus bakımından en büyük 2 şehri İstanbul ve Ankara başta olmak üzere uygulanacak projeler için TOKİ kura işlemleri 2019 yılının sonuna kadar tamamen bitmiş duruma gelecektir. Bu kura sonucu ev sahibi olmaya hak kazanan kişiler belirlenmektedir. TOKİ evleri için yapılan kurayı kuranın yapıldığı salondan veya canlı yayından da takip edebilirsiniz.

2019 TOKİ Kura Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirim?

2019 yılının Mart ayında konut projesini ilan edilmiştir. 2019 yılının Mayıs ayında başkent Ankara’da TOKİ Ankara projeleri kura çekimleri ile başlayan süreç ülkemizin hemen her kesiminde belirlenen takvime göre tamamlanmıştır. 2019 yılında 50 bin konut için gerçekleştirilen TOKİ kuralarını gerekli yerlerden öğrenebilirsiniz. TOKİ başvuru işlemlerini tamamlayarak kuraya katılmaya hak kazanan kişiler bu süreci online mecralardan takip edebileceği gibi canlı çekilişi de katılabilirler.

Kura çekiminde bulunamayan veya bir sebepten ötürü kura çekimini takip edemeyenler için sonuçlar TOKİ’nin internet sitesinde duyurulmaktadır. TOKi’nin başlattığı bu proje ile ev sahibi olmaya hak kazanan bireyler kura sonuçlarının belgelendiği gerekli evraklara TOKi’den kolaylıkla ulaşabilir. Çeşitli haber kaynaklarından da TOKİ sonuçları ile ilgili haberlere de ulaşılabilmektedir.

2019 TOKİ Kura Sonuçları

2019 yılının Mart ayında başvuruları alınmaya başlayan TOKİ konutları için bazı illerde TOKİ çekiliş işlemi gerçekleştirilerek sonuçlar açıklanmıştır. 2019 yılında açıklanan TOKİ kura sonuçları şunlardır:

  • Ankara TOKİ Projeleri
  • İstanbul TOKİ Projeleri
  • Manisa TOKİ Projeleri
  • Bursa TOKİ Projeleri
  • Elazığ TOKİ Projeleri

Gibi bazı yerlerde proje sonuçları açıklanmıştır. TOKİ 2019 yılı itibariyle çok sayıda farklı projeye imzasını atan bir kurum olarak karşımıza çıkmakla birlikte 2019 yılı itibariyle de kurumun çok sayıda farklı projeyi hayata geçireceğini söylemek mümkün olmaktadır.