Peşinatsız Ev İçin Bilmeniz Gerekenler

Ev almak yaşam alanının oluşturulması açısından önemlidir. İnsanlar içinde oturmak için veya yatırım için ev almaktadır. Ev alırken en önemli sorunlardan bir tanesi peşinattır. Peşinat bankadan konut kredisi çekilmesi halinde zorunludur. Çünkü bankalar konut kredilerinde evin değerinin %70’ini vermektedir.

Evin değerinin belirlenmesi yine banka tarafından yapılmaktadır. Banka tarafından gönderilen ekspertiz satın alınmak istenen evi incelemekte ve fiyat belirlemektedir. Bankalar belirlenen bu fiyatın %70’ini kredi çekmek isteyen kişiye farklı vade seçenekleri ve farklı taksit tutanakları ile konut kredisi olarak vermektedir. Birçok banka bu şekilde kiracıya ev alma imkanı sunmaktadır.

Peşinatsız Ev Olur  Mu?

Peşinatsız ev alma konusu ev sahibi olmak isteyen herkesi ilgilendirmektedir. Farklı bankalar konut kredisi çekmek isteyenlere peşinatsız kredi imkanı vermektedir. Kişiler bankaya teminat göstererek yüksek miktarda kredi kullanabilmektedir. Ya da var olan mal üzerine ipotek koyularak kredi miktarını arttırmak mümkündür.

Böylece peşinata gerek kalmadan evin tüm değerini kredi olarak kullanmak mümkündür. Bu sayede borç sadece bir yerde toplanmaktadır. Böylece taksitle ev alma imkanı oluşmaktadır. Aylık ödemeler ile kişi kira öder gibi taksitle ev al şansını yakalamaktadır. Ev alma konusunda en avantajlı yol banka kredisi çekerek ev sahibi olmaktır.

Senetle Ev Fırsatı

Kredi çekmek istemeyen veya kredi çekme olanağı bulunmayan kişiler senetle ev fırsatı aramaktadır. Bankalardan konut kredisi kullanabilmek için düzenli bir gelirin olması gerekmektedir. Banka yaptığı incelemelerde gelir durumuna göre kredi vermektedir. Düzenli geliri olmayan kişiler ev sahibi olma konusunda farklı fırsatları değerlendirmektedir. Bunlardan bir tanesi inşaat firmalarıdır. İnşaat firmaları daha inşaata başlamadan proje üzerinden ev satışı yapmaktadır.Yapılan bu satışlarda ev fiyatları daha uygun olmaktadır.

Kredisiz ve faizsiz ev imkanı sunan inşaat firmaları ev sahibi olmak isteyenlere yardımcı olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken konu inşaat firmalarının güvenli olmasıdır. Yapılacak yatırım ve satışların usule uygun olarak yapılması gerekmektedir. Herhangi bir aksilikte hukuk yolunun açık olması gerekmektedir. Yani mağduriyet yaşanmadan ev sahibi olma yolu önemlidir.