İstanbul peşinatsız taksitle ev alabilir misiniz?

İstanbul, kira ve konut fiyatlarının en yüksek olduğu illerimizden birisidir. Ev sahibi olmak İstanbul’da yaşayanları maddi olarak ciddi anlamda rahatlatmaktadır. Ev almanın yolları arasında senetle ev almak vardır. Senetle ev alırken peşinat istenir. Fakat senetle satış yapan kişilerle peşinat konusunda pazarlık yapılabilir. Pazarlık sonucunda peşinat alınmadan taksit yapılabilir. Alınmayan peşinatı senedin taksitlerine faiziyle ekleyerek kişiden almaktadırlar.

Senetle ev alınacak kurumun çok iyi seçilmesi gerekir.  Ev almak isterken maddi zarara uğramamak için güvenilir yerden senetle iş yapmak daha doğru olacaktır. Sıfır faizli ve peşinatı olmadan konut kredisi almak zor olsa da imkansız değildir. Konut fiyatlarının yükselmesi ve faiz oranlarının artması kişileri konut kredilerinden uzaklaştırmaktadır. Bundan dolayı inşaat firmaları ile anlaşma yapan banka şubeleri sıfır faizli, peşinatsız kredi verebilmektedir.

Bankalardan Peşinatsız Konut Kredisi Almak

İstanbul’un herhangi bir semtinden Taksitle ev alma fırsatını sunan birçok yöntem vardır. Bankaların konut kredilerinde peşinat vardır. Fakat peşinatı olmayıp konut kredisi ile ev almak isteyenlere bankalar bazı çözüm yolları sunmaktadır. Normal şartlarda bir kişinin konut kredisi çekebilmesi için evin fiyatının yüzde 20’sini peşin olarak hazırlamalıdır. Çünkü bankalar sadece evin yüzde 80’nini kredi olarak vermektedir. Bankaların konut kredisinde peşinatı olmayan kiracıya ev fırsatı;

  • Ekspertizin evin fiyatını olduğundan daha yüksek göstermesi
  • Peşinat olarak verilmesi gereken yüzde 20’lik kısmını ihtiyaç kredisi olarak çekmek
  • Yüzde 20’lik karşılığı peşinat miktarına denk gelecek gayrı menkulün ipotek edilmesi

Faizsiz Kira Öder Gibi

Banka kredisine girmeden Faizsiz ev almak için en güzel yol altın günü mantığı ile hizmet veren kurumların sistemine dahil olmaktadır. Peşinat istemeyen bu kurumlar sadece organizasyon ücreti talep edilmektedir. Kişi alacağı evin toplam maliyetini kaç ayda ödeyeceğini belirler. Vade sayısına göre gruplara dahil olup aylık ödemelerine başlar.

İlk aydan başlamak üzere aylık noter huzurunda çekilen kura ile gruptaki bir kişiye evinin ücreti verilir. Kura son kişi ev sahibi oluncaya kadar devam eder. İlk ay kurası çıkıp ev sahibi olanlar ödemelerine devam ederler. Kira öder gibi Taksitle ev al yolları arasında bulunan bu kurumlar son zamanlarda çok fazla talep görmektedir.